Lgiń 2022: kolonia zuchowa 22 Gromady z Drezna, 1 Gromady z Lipska i 1 Gromady z Berlina

Bez kategorii

Słoneczny tydzień między 24, a 31.07.2022 pięćdziesięciu zuchów z Lipska, Drezna i Berlina spędziło na kolonii zuchowej na stanicy harcerskiej Hufca ZHP Wschowa w Lginiu (między Wschową a Wolsztynem – na granicy Wielkopolski i Lubuskiego).

Kolonia zorganizowana była na tematyce olimpijskiej. Były więc igrzyska, malowanie strojów, przygotowanie oszczepów, szóstki reprezentowały różne kraje, itd.

Humory, jedzenie, pogoda (oprócz przedostatniego dnia kiedy padało cały dzień…) dopisały. Nasz dzień wypełniły zuchowe zajęcia, a szczególnie – kąpiele w jeziorze, bastlowanie/majsterka, zajęcia sportowe, gry i pląsy, spacery, ogniska, sprzątanie w domkach, apele i ulubione: praca z drewnem scyzorykami… Był nocny alarm (próbny), nowe sprawności i nowe gwiazdki, udział w harcerskiej mszy święte i wiele, wiele innych atrakcji… Kolonia na długo zapadnie nam w pamięci i już cieszymy się na przyszły rok…

Nasza kadra: Marta i Damian (1 Berlińska GZ „Odważne Wiewiórki”), Ewa i Nikodem (1 próbna Lipska GZ „Dzielne Dmuchawce”) oraz Maciek (22 próbna 1 Drezdeńska GZ) sprawdzali się w nowych rolach, a „młodsza” kadra – czyli nasi harcerze: Szymon, Oskar, Max, Klaudia i Maja dzielnie nas wpierali i pomagali. Dzięki!

Trochę tej zuchowej, pełnej zabawy i radości atmosfery niech przybliżą Wam poniższe zdjęcia:

A tutaj (nieco okrojone – bo spóźnione i zrobione pod koniec kolonii) nasze wspólne zdjęcie:

(Fot. RR, 2022)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s