Obóz harcerski – Strużnica 2019

Bez kategorii
Nasza plakietka ….

Tegoroczny obóz drużyny odbył się w terminie 1-10.08.2019 na stanicy łódzkiego Hufca ZHP w Strużnicy k. Jeleniej Góry (tutaj strona internetowa tego malowniczego miejsca: http://bazaharcerska.pl/harcerska-polana-struznica/)

Poniżej mała fotograficzna impresja poobozowa …

W programie obozu była praca metodą harcerską, w związku z tym i zajęcia typowo harcerskie: spanie pod namiotami, zajęcia w terenie, budowa prostych urządzeń obozowych, ogniska, gry i zabawy, służba w kuchni, nauka topografii, kurs wspinaczkowy, górskie wędrówki, warty (też nocne) itd.

Obóz odwiedził Naczelnik Harcerzy hm. Franek Pepliński.

Na stanicy gościli też skauci z Lipska z Deutsche Pfadfinderschaft Sankt Georg (DPSG) – Stamm Tilia z którymi mieliśmy kilka wspólnych zajęć.

Letnia Baza „Harcerska Polana” w Strużnicy położona jest na górskich polanach w Rudawach Janowickich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego u podnóża najwyższej góry w tym paśmie – Skalnika (945m n.p.m.). Własnie takie widoki nam towarzyszyły przez cały czas obozu:

Tutaj lista – też przydatna na przyszłość co zabieramy na harcerski obóz:

– duży plecak (lub torba turystyczna – walizka będzie w lesie raczej nieporęczna…) i mały plecak na jednodniowe wycieczki,

– kto ma – swój kompletny mundur harcerski (tzn. krótkie spodnie/spódnica, bluza, chusta, pasek, getry, rogatywka)

– dowód osobisty i karta zdrowia,

– ewentualne upoważnienie, jeśli dziecko z obozu będzie odbierał ktoś inny niż rodzic,

– kto potrzebuje: stałe lekarstwa (oddaje się je pielęgniarce na obozie, uwaga – potrzebna recepta lub na leki typu paracetamol czy przeciw bólowi gardła pozwolenie od rodziców),

Rzeczy osobiste:

śpiwór, ew. mała poduszka / menażka (najlepiej składana – na dwudaniowy posiłek), kubek / sztućce – ale nie plastikowe! / przybory do pisania i zeszyt do notatek /strój kąpielowy / obuwie sportowe lub do wędrowania (1 para), ew. sandały / kurtka przeciwdeszczowa (peleryna) /ciepła bluza, np. „polar“ / dres lub tp. do spania / 3,4 koszulki z krótkim rękawem / ciemne spodnie długie (max. 2 pary) i ciemne szorty / skarpety –w tym co najmniej jedna ciepła para / bielizna (2-3 zmiany – na miejscu będziemy ją prać, proszek do prania dostępny na miejscu) / czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy / przybory toaletowe (mydło, szampon, szczoteczka do zębów, pasta, grzebień) / olejek do opalania z filtrem / 2 ręczniki (1 mały + 1 kąpielowy) / ściereczka do wycierania menażki/ chusteczki higieniczne (2-3 paczki) / latarka, scyzoryk /ew. środek przeciwko komarom i kleszczom / 2,3 woreczki/torebki na brudną bieliznę / pieniądze na drobne wydatki (np. na lody podczas wycieczek czy tp. – nie więcej niż 30-40 zł).

Nie zabieramy:

telefonów komórkowych, smartfonów, odtwarzaczy MP3 itp. urządzeń elektronicznych. Aparaty fotograficzne uczestnicy mają tylko na swoją odpowiedzialność.

Projekt został współfinansowany ze środków Ambasady RP w RFN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s