Początek

Wszystko

Od roku 2009 działa w Lipsku grupa harcerska, skupiająca 14 dzieci z polskich rodzin. Nad tworzącą się grupą harcerską z Lipska opiekę pełni Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej a w marcu 2010 roku jednostka formalnie została przyjęta do Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.

[more]

Istnienie polskiego harcerstwa w Niemczech, a szczególnie w Leipzig ma swoją długą historię – pierwsze jednostki powstały tu już w 1923 roku a do 1939 roku działał Hufiec saksoński. Po II Wojnie Światowej, z różnych względów jednostki te zaprzestały działania. Idea odradzania harcerstwa w Lipsku zrodziła się podczas osobistych kontaktów hm. Rafała Ryszki i członków Zarządu Towarzystwa Polonijnego w Lipsku – p. Tomasza Petersohna i Bartłomieja Kiszki w roku 2009.

Harcerze i harcerki z Lipska spotykają się regularnie na zajęciach w terenie, grach, wycieczkach, rajdach i biwakach. W roku 2010 byli na obozie harcerskim w Polsce w Kotlinie Kłodzkiej, w 2011 w Borach Dolnośląskich k. Rokitek. Organizują rajdy, biwaki i wycieczki po Saksonii.

Osobą prowadzącą harcerską grupę w Lipsku jest hm. Rafał Ryszka – harcmistrz i pedagog mieszkający w Lipsku.

Tutaj znajduje się stosowny rozkaz Druha Naczelnika – hm. Andrzeja Borowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s